(1) Tanrı, Moşe’ye konuşarak [şöyle] dedi:

(2) “Bene-Yisrael’e konuş ve [şunları] söyle: “Bir kadın hamile kalıp bir oğlan doğurduğu zaman, yedi gün boyunca temea olur; adet ayrılığı döneminde olduğu şekilde temeadır.

(3) Sekizinci günde [bebeğin] sünnet derisi kesilecektir.

(4) [O günden itibaren, anne,] Kanının saf sayılacağı otuz üç gün boyunca bekler. [Yine de] Bu arınma günleri dolana kadar “kutsal” hiçbir şeye dokunmamalı, Kutsal Mekan’a da girmemelidir.

(5) “Eğer kız doğurursa, iki hafta boyunca [adet] ayrılığı[ndaki] gibi temea olur ve [hemen ardından,] kanının saf sayılacağı altmış altı gün boyunca bekler.

(6) “Oğul ya da kız için [açıklanan] arınma günleri dolduğunda, [anne] Buluşma Çadırı’nın girişi civarına – [oradaki görevli bir] Koen’e – Ola-korbanı olarak ilk yılında bir kuzu, Hatat-korbanı olarak da bir güvercin yavrusu ya da bir kumru getirir.

(7) [Koen,] Tanrı’nın Huzuru’nda [her bir korbanın] işlemini gerçekleştirir ve [anne] için onarım sağlar. [Böylece, kadın] Rahminden gelen kan[ nedeniyle girdiği temea konumun]dan arınmış olur. İster erkek, ister kız [doğurmuş olsun], lohusa ile ilgili kanun budur.

(8) “Eğer [kadının maddi] gücü kuzu için yeterli değilse, biri Ola-korbanı, diğeri de Hatat-korbanı için, iki kumru ya da iki güvercin yavrusu getirir; Koen onun için onarım sağlar ve [kadın] arınmış olur.”